Arkivat e kategorise: BOTA

Isa Mustafa zgjidhet kryetar i Kuvendit te Kosoves

Kryetari i LDK-se, Isa Mustafa

Kryetari i Lëvizjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u zgjodh sot kryetari i Kuvendit të Kosovës me 65 vota pro. Kreu i Kuvendit të Kosovës u zgjodh me votat e LDK , AAK dhe Nismës, ndërsa Lëvizja Vetëvendosja abstenoi. Kreu i ri Kuvendit të Kosovës, Isa Mustafa , tha në fjalën përshëndetëse se “në seancën […]

William Hague jep dorëheqjen si ministër i Punëve të Jashtme

Hague

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, William Hague njoftoi dje se do të japë dorëheqjen nga posti i tij për t’u bërë kreu i ardhshëm i Dhomës së Komunëve (Dhoma e Ulët e Parlamentit). “Sot jap dorëheqjen nga posti i ministrit të Punëve të Jashtme për t’u bërë drejtuesi i ardhshëm i Dhomës së Komunëve”, shkruan […]

E jashtëzakonshme: Një fëmijë i vdekur, ngjallet në ceremoninë e varrimit të tij (Video)

femija

Në një kishë në Filipine, të shtunën ka ndodhur një ngjarje e jashtëzakonshme. Ndërkohë që familja po e vajtonin dhe po i jepnin lamtumirën e fundit vajzës së tyre të vdekur, ajo lëvizi kokën, duke dhënë shenja të jetë e gjallë. Policia ka konfirmuar se ngjarja ka ndodhur në një kishë në Aurora të Zamboangas […]

The Sun: Pse Blair rrezikon një përmbytje me emigrantë?

shkrimi

Të dielën, gazeta më e madhe në Britaninë e Madhe, “The Sun”, publikoi një shkrim me titull “Pse Blair rrezikon një përmbytje me emigrantë duke ndihmuar Shqipërinë që të bashkohet me BE-në?” Mediat tabloide në Angli kanë raportuar vazhdimisht për rrezikun që i vjen vendit të tyre nga përparimi i Shqipërisë drejt BE. Por ky shkrim vjen […]

VIDEOLAJM/ Ushtarë të shtetit islamik, 2 kosovarë dhe 1 shqiptar djegin publikisht pasaportat

shqiptari1

Shihni videon: Nga minuta 14.08 deri 16. 30, kosovari Lavdrim Muhaxheri gris pasaportën kosovare dhe nxjerr një shpatë. Ai merr pasaportën e Kalifatit, dorëzuar nga vetë kreu i ISIS. “Kalifati” i themeluar nga ISIS ka publikuar një video të plotë propaganduese gjatë kësaj jave, duke shfaqur “fytyrën” e shtetit islamik, përfshirë aktivitete qeveritare, edukative dhe […]

Korea e Veriut, shteti gënjen popullin: Jemi në finalen e Brazil 2014

Korea

Kjo që po ndodh në Korenë e Veriut, një vend diktatorial është e pabesueshme, ku populli mashtrohet dhe e ka të vështirë të informohet se çfarë ndodh jashtë kufirit të territorit. Një lajm që nuk është i vërtetë është bërë publik nga lideri i Koresë së Veriut, i cili ka thënë se Koreja e Veriut […]

Samiti i Kroacisë, Fule: Është koha që BE të pranojë Ballkanin Perëndimor

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefan Fule

Është koha që Bashkimi Europian ta pranojë Ballkanin Perëndimor. Kështu u shpreh Komisioneri për Zgjerimin Stefan Fule në Forumin e Kroacisë, ku vuri theksin në vazhdimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian. “Procesi i zgjerimit të BE-së është mekanizmi më i suksesshëm transformues. Është koha ta pranojmë Ballkanin Perëndimor”, tha Fule gjatë fjalës së […]

Hakerat islamikë marrin nën kontroll faqen e Papa Françeskut në “FB”

hakera

Disa hakera Islamikë kanë sulmuar dhe marrë nën kontroll një faqe në “Facebook” dedikuar Papa Françeskut, faqe e cila ka mbi 1.3 milionë ndjekës në rrjetin social.Nuk bëhet fjalë për faqen zyrtare të Papës, duke parë se Vatikani përdor si llogari zyrtare akauntin në “Twitter” @pontifex. Por faqja dukshëm ka një numër të madh ndjekësish […]

A është kampioni i boksit Nuri Seferi ai që nokautoi policin maqedonas? (Foto/ Video)

nuri seferi

Në protestën që sot u zhvillua në Tetovë, kundër dënimit me burg të përjetshëm të pesë shqiptarëve, një protestues nokautoi një polic duke e grushtuar rëndë. Ai përngjanë shumë me kampionin e boksit, Nuri Seferi, i cili kishte paralajmëruar pjesëmarrje në këto protesta. Në momentin kur protestuesit po tentonin të shpërthenin kordonin e policisë, një […]

Nuri Seferi: Kjo dhunë i ngjan regjimit fashist të Millosheviçit dhe Karagjiçit

Nuri Seferi

Kerkoj që sa me shpejt te reagoj Politika Shqiptare kunder kesaj dhune qe behet ndaj Shqiptarve , Kerkoj që masat e rendit te qetësojn situaten ne cdo anë të Shkupit. Nuri Seferi: Kjo dhunë i ngjan regjimit fashist të Millosheviçit dhe KaragjiçitBoksieri shqiptar, Nuri Seferi ka reaguar pas dhunës që ushtroi policia maqedonase mbi protestuesit […]

Log in | Dizenjuar nga GSC