Zgjedhjet, LSI dorëzon në KQZ emrat e kandidatëve për deputetë. Lista për 12 qarqet

Ndërsa partitë e mëdha, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike, vijojnë ende diskutimet për listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit, Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar listën e saj për 12 qarqet. Përfaqësuesi ligjor i LSI, Ylli Manjani, dorëzoi në KQZ rreth orës 20:30 listën e 140 kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Lista e LSI është një listë përfaqësuese, me personalitete të njohur dhe të rinj, tha Manjani për mediat.

“Dorëzova listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit në emër të LSI. Është një listë prej 140 personash e konsultuar prej ditësh në forumet drejtuese të partisë. Eshtë një listë shumë përfaqësuese, shumë simpatike, me të cilën LSI futet në koalicionin e Aleancës për Shqipërinë Europiane me gjithë vullnetin për të ecur më shpejt drejt Europës. Kemi ndërtuar një listë përfaqësuese, kemi shumë të rinj, kemi personalitete gra në listë, ashtu siç ka shumë personalitete të tjera në fusha të ndryshme që përfaqësojnë ekipin e LSI. Sot unë i dorëzova këto emra, mezi pres datën 24 që të vi të marr emrat fitues”, tha Manjani.

Më poshtë lista e LSI për kandidatë për deputetë;

QARKU TIRANE

1.                            ILIR   REXHEP  METAJ

2.                            KLAJDA   THOEDHORAQ  GJOSHA

3.                            LUAN  MERSIN  RAMA

4.                            YLLI XHEMAL  MANJANI

5.                            ARDIT  PETRIT  ÇELA

6.                            ENDRIT  VULLNETAR  BRAIMLLARI

7.                            KEJDI  FATMIR  MEHMETAJ

8.                            VIRON  NAFIZ  BEZHANI

9.                            SOKOL  DURIM  DERVISHAJ

10.                          BRUNILDA  KOZMA  PASKALI

11.                          DRITAN  RIFAT  HYLLI

12.                          FATIME  SULEJMAN  GOGA

13.                          LUAN  KAMBER  SALLAKU

14.                          MIRELA  ESTREF  MEKO

15.                          REXHEP IBRAHIM  BALLMI

16.                          RUSTEM  BILAL  MURATI

17.                          ALMA  SHYQYRI  DYRMISHI

18.                          EDMOND BAJRAM  STOJKU

19.                          ILIR  HYSEN  DASHI

20.                          EDMOND  ABAZ  RRUSHI

21.                          HASAN  GANI  HOXHA

22.                          XHAVIT  ISA  HALILI

23.                          MALVINA  FATMIR  PALUSHI

24.                          BESNIK  HASAN   HYSENBELLI

25.                          PARIT  VASIL  XHIHANI

26.                          ERIOLA  MYRTEZAN HYSENI

27.                          EDUART  QEMAL  TAFAJ

28.                          REDI  ARANIT  BERBERI

29.                          MATILDA  MUHARREM  TYLI

30.                          MAKSIM  IRFAN  LULO

31.                          RIGERT  ASLLAN  XHARRI

32.                          ERIONA  PULLUMB  BIXHA

QARKU LEZHE

1.                            MONIKA             RAMAZAN         KRYEMADHI

2.                            PETRIT               PRENG              GJONI

3.                            GJOK                 LEK                   BUNA

4.                            BIB                   MARK                GJOMARKAJ

5.                            EDMOND           NIKOLL               PIROLI

6.                            ERISI                KUJTIM               ZAIMI

7.                            PRENDA             ZEF                   SEJDIA

QARKU KUKES

1.                            APOSTOL        MIHO         GOÇI

2.                            QEMAL            MUSTAF     ELEZI

3.                            PELLUMB        QAMIL       BARDHOSHI

4.                            UKË               SHERIF      CAMAJ

QARKU KORCE

1.                            PIRO                  LEONIDHA             KAPURANI

2.                            MIMOZA             SOTIRAQ               GUSHO

3.                            ARBEN                MAKSUT                MALO

4.                            PETRIKA             ZAIM                     LAME

5.                            JORIDA               ARQILE                 ROMAÇKA

6.                            SOKOL                THOMO                 VAKO

7.                            FLOALDA            ALFRED                 STRATI

8.                            PALI                   KOCI                     KRISTO

9.                            ARSIDESA           ILJAS                    HYSI

10.                          ZAMIR                MUHAMER              DEMIRAJ

11.                          AFERDITA           BARI                      SULEJMANI

12.                          GURI                  DEMIR                    MEKO

QARKU GJIROKASTER

1.                            VANGJEL           LLAMBI             TAVO

2.                            RESHAT          HAKI             ZIKA

3.                            SHPETIM         FAIK             SPAHIU

4.                            ZAMIRA          KASËM          RAMI

5.                            EDIOLA          PERPARIM     BRAHA

QARKU FIER

1.                            PETRIT            KOZMA            VASILI

2.                            ROBERT          THOMA            BITRI

3.                            ORNELA          SELAM             ZONJA

4.                            ARDIAN           MEDIN            ALUSHI

5.                            ALBERT           AZBI               SANXHAKU

6.                            FREDERIK       NIKOLLAQ       ÇUKO

7.                            ELINOR           DHIMITËR       SHANI

8.                            ARBEN            LLAMBRI         ÇUKO

9.                            AGIM              TARI               RRASA

10.                          BARDHI          DERVISH         MELI

11.                          FERDINAND    BAJRAM           DOKSANI

12.                          DONIKA          KAREMAN       CANAJ

13.                          MAJLINDA       ENVER            KOÇIU

14.                          SEMELA           XHEMAL         HOXHA

15.                          BESMIR           PERPARIM      GROPA

16.                          ANILDA           FLAMUR          ALIAJ

QARKU DURRES

1.                            LEFTER             HAKI                KOKA

2.                            EDMOND          QAMIL              PANARITI

3.                            BUJAR              SKENDER         DERVENI

4.                            KRISTO             MINA               HUTA

5.                            EDMOND           RIFAT               LALA

6.                            HYSEN               SAFET              LLACA

7.                            ERMION             IBRAHIM          ARAPI

8.                            SILVANA            HEKURAN         MAKSUTI

9.                            HAJRI                FASLLI              NUHU

10.                          ILIR                  SERVET             MEMKO

11.                          MERITA             GANI                 KUÇI

12.                          KLODJANA         SHEFQET           PASHKAJ

13.                          ERMIRA             PERPARIM          KOÇI

QARKU DIBER

1.                            PËRPARIM          ISLAM             SPAHIU

2.                            AGIM                 SHAHIN           HYSA

3.                            LUTFIJE             HAXHI             META

4.                            MELAIM             ZYBER             DAMZI

5.                            OLSA                 BESNIK           SHATKU

6.                            AGRON              ENVER            DACI

QARKU SHKODER

1.                            AGRON                  ELEZ               ÇELA

2.                            NORA                    DOD                MALAJ

3.                            ARTAN                  MIT’HAT           BUSHATI

4.                            SAJMIRA               ADEM               LAÇI

5.                            RIDVAN                REXHEP            HEBAJ

6.                            EDI                      UC                   SMAJLAJ

7.                            SENAD                 VAHID              HALLUNAJ

8.                            LUMTURI              SABRI              HOXHA

9.                            ARJANA                MIT’HAT           VISHNJA

10.                          MERITA                RAIF                SMAJAJ

11.                          ALEKSANDER       LAZER              SHYTANI

QARKU VLORE

1.                            SHKËLQIM        BASHKIM            SELAMI

2.                            FLAMUR            RRAPO               ÇELAJ

3.                            KATINA             MILTJADH          GOGO

4.                            KASËM              KARAFIL            CENAJ

5.                            THODHORI       KICO                  SHIA

6.                            LUÇIANA           HODO                KOPRENCKA

7.                            KLAJDI             DERVISH            MATI

8.                            DIANA              IMER                  MURATI

9.                            JUNA                SOTIRAQ            HOXHAJ

10.                          KAMBER            FARI                  ZAIMAJ

11.                          APOSTOL          PANO                 QIRKO

12.                          BEQIR              TAFIL                 KASHURI

QARKU BERAT

1.                            NASIP              QANI             NAÇO

2.                            GLEDJON         TOMOR          REHOVICA

3.                            SELFO              NAZIF            KAPLLANI

4.                            SILVA               MAKSIM        CAKA

5.                            LEFTER             KAMBER        KUQO

6.                            VALBONA          HAJRI            PAPA

7.                            MIMOZA            LLAMBI          VELIKO

8.                            EMILJANO         XHEVDET       KAMSI

Qarku Elbasan

1.                            EDMOND         LLAZAR            HAXHINASTO

2.                            BUJAR             SABRI              KLLOGJRI

3.                            MIRANDA        REXHEP            RIRA

4.                            SHKELQIM      ISLAM               ELEZI

5.                            KASTRIOT       ANDON            BELSHI

6.                            DASHAMIR     ASLLAN             XHIKA

7.                            EDLIRA           NURI               ÇEKREZI

8.                            ALTIN             SULEJMAN       IDRIZI

9.                            REXHEP          ISMAIL            BIÇA

10.                          FLORIKA        LEONIDHA       TUKA

11.                          ZENUN           SELIM              BULLARI

12.                          RUDINA         JANI                 MITA

13.                          KLAUDIA       HALIT               KRASNIKA

14.                          VEIZ              KAMER            BOJA

15.                          BEHAR           DESTAN          ALMETA

16.                          AGRON          MEXHIT           ROKA

pixelstats trackingpixel
Dergoja nje shoku
Friend Email
Enter your message

Komentoni »

Log in | Dizenjuar nga GSC