Provimet e Lirimit 2012, ja përgjigjet e provimit të Matematikës

Nxënësit e shkollave 9 vjecare në të gjithë vendin kanë përfunduar tashmë Provimet e Lirimit, pas testimit të njohurive të tyre dhe në provimin e dytë të detyruar, atë të Matematikës. Ndërkaq Ndërkaq, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar dhe përgjigjet e provimit të Matematikës. Skema e vlerësimit të testit të Matematikës, Teza e Matematikes

Testi i Matematikes në total ka 25 pyetje. Pjesa I nga 1 deri në 13 janë pyetjet me alternative dhe vlerësohen me nga 1 pikë. Pjesa II nga 14 deri në 25 janë pyetjet me zgjidhje. Pikët për secilën kërkesë të pyetjeve janë dhënë përbri tyre. Përgjigjet e të gjitha pyetjeve do të shkruhen në fletore. Koha për zhvillimin e kërkesave të testit është 2 orë e 30 minuta.

Lëndët për të cilat zhvillohet Provimet e Lirimit janë dy: Gjuhë amtare dhe Matematikë. Nxenesit iu nenshtruan testimit te Gjuhe Letersi ne daten 13 qershor dhe atij te Matematikes ne daten 22 qershor.

pixelstats trackingpixel
Dergoja nje shoku
Friend Email
Enter your message

26 Comments for “Provimet e Lirimit 2012, ja përgjigjet e provimit të Matematikës”

 1. ana

  kam marre 10 ne provim yes

 2. kam dale bukur une per vete

 3. floresienta

  provimet jna kot

 4. ida

  Kur mendohet me dale pergjigjet e provimeve te lirimit???????????????

 5. ju lutem publikoni notat e provimit te lirim te matematikes 9

 6. sa bejne x3 mbi 37 katror

 7. 1327 ca note kam marr ?

  • Ke marr nje 4 te madhe,nga presidentja e provimeve te lirimit 2012.

  • Une nuk jam ngelese por dua tju perciell nje mesazh nga presidentja juaj.Mesoni me shume dhe nese i keni librat e vjeter te matematikes lexojini dhe shihni shembujt dhe nje keshille te vlefshme per ju eshte se degjoni mesuesen ,mos u merakosni se pak e nga pak do mesoheni dhe ngriheni doren pa ndroje dhe nese e keni gabim .cao

  • Provimet jam te Leta fare ime e vera per 30 minuta
   Dhe mora 10

 8. Mendoj se provimi ishte i nje niveli mesatar,megjithate duhej nje perqendrim i madh per te mos gabuar.une personalisht kam bere disa gabime qe nuk me falen vetem sepse e humba ate.gjithsesi ,uroj qe te kemi marre nota te mira ,se ne fund te fundit minimatura 2012 will be the best forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. elena

  Pershendetje !
  Ato pergjigjet e provimeve te lirimit te kl 9 kur parashikohet te dalin?…=)

 10. ema

  notat kane dale pse nuk i publikoni???????

 11. kur dalin notat e matematikes dhe pergjigjet :P

 12. ela

  e kur mund te dalin notat plzzzz adm na trego dhe a i publikoni ju ne kete gazete

 13. denisa

  ku mund ti shikoj notat e letersise ne cile faqe

 14. klajdi

  kur dali ato nota se mezi po i presim

 15. kur dalin notat e provimit????????

 16. ku jane pergjigjet ju lutem mund ti tregonni??????

 17. inaa

  kur dlin notat e provimeve????

 18. Kur dalin notat per provimin e gjuhes 2012 per PL ????

 19. ela

  kur dalin notat e provimit te gjuhes dhe matematikes per klasen e 9

 20. enny

  kan dal megi kliko me lart tek shkronjat e kuqe

 21. megi

  po pse skane dale pergjigjet e pyetjeve te provimit te matematikes?????????????

Leave a Reply

Log in | Designed by GSC