Klose: Euro 2012, dua titullin e parë

Miroslav Klose, sulmuesi i kombëtares gjermane, dëshiron të fitojë titullin e tij të parë me panzerat. “Jam në garën e gjashtë ndërkombëtare, dhe dy herë kam dalë i dyti dhe i treti. Nuk dua përsëritje. Dua të fitoj një titull me këtë ekip, dhe besoj se mund tija dalim”, shprehet Klose.

Për Klosen, humbja e Bayern Munich në finalen e 19 majit kundër Chelsea për Champions League nuk do të ndikojë në rezultatet e kombëtares gjermane përgjatë Euro 2012. “I njoh futbollistët e Bayernit dhe jam i sigurt se ata nuk kanë problem psikologjik. Ne të gjithë shpresuan që Bayerni të fitonte Ligën e Kampionëve por fatkeqësisht doli ndryshe. Tani shpresojmë që ata djelmosha do të jenë edhe më ambicioz për të fituar titullin evropian”, deklaroi Klose për Bild.

Kombëtarja e Gjermanisë gjendet në Grupin B së bashku me Danimarkën, Holandën dhe Portugalinë, ndërsa Klose ka luajtur me panzerat prej 2001 duke shënuar 63 gola në 117 ndeshje.

pixelstats trackingpixel
Dergoja nje shoku
Friend Email
Enter your message

Leave a Reply

Log in | Designed by GSC