Shkruaj adresen e emailit:

Abonohu me albpressSONDAZH

Mendoni se ne Qershor, Shqiperia do te marre statusin e vendit kandidat per ne BE?

View Results

Loading ... Loading ...

Kalendar Lajme

April 2014
M T W T F S S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kuvendi debaton për ILDKP. Berisha: Po flini nen dysheke me para. Reagon Ruci. Replikat e plota »

Kuvendi debatoi mbi ndryshimet në ligjin për ndryshimet në ligjijn për ILDKP. Debatet janë përqëndruar në propozimin e bërë nga mazhoranca, sipas të cilës Inspektori i Përgjithshëm i ILDKP-së duhet të propozohet nga Kuvendi dhe jo nga Presidenti sikundër ka ndodhur deri më tani. Opozita…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Amnistia, PD akuzon mazhorancën për fallsifikimin e ligjit. Debate në Kuvend »

Kuvendi u përfshi nga debatet në lidhje me amnistinë dhe konkretisht për mbylljen e hetimeve ndaj personave që u dyshoheshin dhe ishin nën hetim për blerjen e votave në Korcë, në zgjedhjet e pjesshme vendore për zgjedhjen e Kryetarit të Bashkisë. Debati nisi, pasi deputeti…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Balla në Madrid për ndeshjen Real-Bayern. Majko pyeti ku gjenden lekët? »

Deputeti socialist Taulant Balla duket se nuk i ka shpëtuar paparacëve në stadiumin Santiago Bernabeu ku ishte i pranishëm në takimin e parë gjysëmfinal mes Real Madrid dhe Bayern Munchen. Gazeta Marca ka publikuar një seri fotosh në lidhje me atmosferën e ndeshjes, mes të…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Momenti shokues përpara se ai të rrëmbehej për t’u torturuar për vdekje (Video) »

Ky është momenti kur një politikan ukrainas sulmohet nga turma pro- ruse, përpara se të rrëmbehej dhe më pas të torturohej për vdekje nga militantë të maskuar. Trupi i deputetit Vladimir Rybak dhe një personi tjetër u gjet në qytetin Sloviansk, që mbahet nën kontrollin…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Reali fiton betejën e parë ndaj Bayernit! »

Real Madrid shënoi fitore minimale 1:0 në “Santiago Bernabeu” kundër kampionëve në fuqi, Bayern Munchen, në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Champions League. Bayern ka pasur shumë më shumë posedimin e topit, por pa efekt, pasi ishte Reali që triumfoi me një rezultat shumë të…

Apr 23 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Llalla: Gjendja e kriminalitetit shqetësuese, bashkëpunimi me SHISH shumë i mirë »

Lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit janë evidentuar si prioritete të Prokurorisë së Përgjithshme përgjatë vitit 2014. Në raportin vjetor që kryeprokurori Adriatik Llalla paraqiti në Komisionin e Ligjeve ngriti shqetësimin lidhur me nxjerrjen e sekretit hetimor. Gjithashtu ai ngriti shqetësimin edhe për rritjen…

Apr 23 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Shkruaj adresen e emailit:

Abonohu me albpress

SARAKO TRAVEL
LAJMI I FUNDIT

Vorpsi: Qeveria arrogante edhe me artistët »

Laura Vorpsi 1 mars

Partia Demokratike akuzon Qeverinë se po tregon arrogancë edhe ndaj artistëve. Përmes një deklarate për mediat, Zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi akuzoi gjithashtu Ramën se…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Akti prekës i një djali 9-vjeçar që zgjodhi jetën para lojës »

9 vjecari

Një 9-vjeçar nga Dallasi kishte kursyer para mjaftueshëm për të blerë një PlayStation 4, por vendosi të shpëtojë disa jetë në vend të kësaj. Pasi…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

70 ton pula per te blere votat »

Florin Popescu

Prokuroria Antikorrupsion e Rumanisë kërkoi arrestimin e një deputeti të opozitës nën akuzën për përpjekje të blerjes së votave me 70 ton pula. “Gjatë vitit 2012, Florin…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Duke bërë “Selfie”, 17 vjeçarja bie nga ura dhe vdes (FOTO) »

xenia

Një “Selfie” vdekjeprurës ai i Xenia Ignatyeva, një adoleshente e cila gjeti vdekjen duke rënë nga një urë e lartë 30 metra, pasi tentoi të…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Yjet qe shpetuan nga droga »

jolie

Ndonëse persona të famshëm dhe me miliona dollarë në llogaritë e tyre bankare edhe yjet e Hollivudit janë përballur me varësi të ndryshme të rrezikshme…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »

Goran Bregovic ka pasuri milionëshe në Paris »

paris shpi bregovic

Parisi, qyteti i dashurisë dhe i shkëlqimit është vendi ku këngëtari i njohur serb ka një pasuri disa milionëshe. Në qendër të qytetit siç transmeton…

Apr 24 2014 / S'ka Komente / Lexo me Teper »
Custom Search
Politike

Kuvendi debaton për ILDKP. Berisha: Po flini nen dysheke me para. Reagon Ruci. Replikat e plota

Kuvendi miraton Rezoluten

Kuvendi debatoi mbi ndryshimet në ligjin për ndryshimet në ligjijn për ILDKP. Debatet janë përqëndruar në propozimin e bërë nga mazhoranca, sipas të cilës Inspektori i Përgjithshëm i…

Apr 24 2014 / Lexo me Teper »
Ekonomi

Fullani: Marreveshja me FMN do te konsolidoje sistemin fiskal

Guvernatori i Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani

Raporti vjetor i Bankës së Shqipërisë për 2013-ën, u prezantua në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave nga Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Gjatë raportimit Fullani…

Apr 23 2014 / Lexo me Teper »
Sociale

Barnat spitalorë, Beqaj: Ndryshimi i procedurave të prokurimit nuk cënon sigurinë

Ministri i Shendetesise, Ilir Beqaj

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, tha se ndryshimi i procedurave të prokurimit për barnat spitalore nuk cënon sigurinë e tyre. Ndërkaq, Beqaj theksoi në një konferencë për mediat…

Apr 22 2014 / Lexo me Teper »
AKTUALITET

Llalla: Gjendja e kriminalitetit shqetësuese, bashkëpunimi me SHISH shumë i mirë

Adriatik Llalla

Lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit janë evidentuar si prioritete të Prokurorisë së Përgjithshme përgjatë vitit 2014. Në raportin vjetor që kryeprokurori Adriatik Llalla paraqiti në Komisionin…

Apr 23 2014 / Lexo me Teper »
Analize

Amnistia fiskale, nje histori qe duhet te marre fund

Zef Preci

Komisioni i Ekonomisë i Kuvendit miratoi më në fund projekt-ligjin e deklaruar një muaj më parë sipas të cilit amnistohen mbi 4 mijë gjoba tatimore të vendosura ndaj…

Apr 15 2014 / Lexo me Teper »

Kerko arkiven

Kerko sipas dates
Kerko sipas Kategorise
Kerko me ane te Google

Foto Galeri nga Viena

Foto Galeri nga Parisi

Foto Galleri nga Budapesti

Log in | Dizenjuar nga GSC